spočítejte si cenu
za bazén, technologie, montáž a dopravu

1. Kliknutím vyberte bazén

Do kalkulace automaticky zařadíme i položky nezbytné pro filtraci vody - vratné trysky, skimmer a filtraci vody. Budou také přičteny tyto předem definované položky - filtrační písek, základní cena za provedení běžné montáže a nejpoužívanější instalační armatury. V nabídce nebudou obsaženy stavební práce,  elektroinstalace zařízení a polystyren jako podklad pod bazén. To si zákazník zajišťuje sám.

2. Kliknutím vyberte barvu

3. Zateplení bazénu

Zateplení stěn bazénu provádíme kvalitním XPS polystyrenem v tloušťce 3 cm, případné mezery utěsňujeme studniční pěnou. Zateplení udrží vodu v bazénu déle teplou a minimalizujete tak tepelné ztráty, což oceníte hlavně v případě, kdy vodu ohříváte elektrickým tepelným zdrojem. Před instalací bazénu doporučujeme zákazníkům položit podlahový polystyren pod bazén (není zahrnuto do cenové nabídky).

4. Umístění technologie

Pokud požadujete k bazénu i protiproud, ten musí být v jímce v těsné blízkosti bazénu umístěn vždy. Pokud se rozhodnete do jímky uložit veškeré vybrané technologie (filtrace, salinátor, ...), volíme takovou velikost šachty, aby se tam vešlo vše co si vyberete.

5. Automatická úprava vody

Nejčastější řešení pro dezinfekci vody v bazénu je chlorování. Chlorová chemie má vysokou účinnost vůči bakteriím a řasám. Výhodou je také snadná manipulace, velký výběr, a cenová dostupnost. Je však nutné  důrazně hlídat správné dávkování. Při překročení se totiž zvyšuje hodnota pH vody, chlor může dráždit pokožku a sliznice, a to i u lidí, kteří normálně alergickými reakcemi netrpí.

Systém slané vody je šetrnější jak vůči pokožce, tak i životnímu prostředí, nevyvolává alergické reakce, necítíte z něj typický zápach, a přitom udržuje vodu krásně čistou. Dlouhodobě je výhodnější investovat do systému slané vody s automatickým dávkováním PH. Bazén se díky automatice stává téměř bezúdržbovým.

6. Osvětlení bazénu

Nejrozšířenějším osvětlením je halogenové. Má sice vyšší spotřebu (300 W) na jedno světlo, ale na druhou stranu jeho pořízení je nejlevnější. Návratnost u LED světel je dlouhá. Další výhodou halogenového osvětlení oproti LED světlům je příjemné teplé žluté světlo.

LED světla jsou úsporná. Bohužel i přes každoroční zlevnění jsou oproti halogenovým světlům stále dražší. Výhodu mohou bílá LED světla mít pro ty, kterým se líbí jejich studené světlo.

Výhodu barevných LED je možnost zvolit si, jakou barvou se bazén rozsvítí. To je možné měnit pouhým vypnutím a zapnutím, a tak se každý den můžete rozhodnout pro jinou barvu a navodit tak jedinečnou atmosféru.

7. Protiproud

Protiproud je vodní atrakce, která posune koupání v bazénu úplně na jinou úroveň. Protiproud Vám dovolí si pohodlně zaplavat i v malém bazéně - nahradí Vám tak plavecký bazén.

Protiproudy od 50 do 70 m³/hod. jsou vhodné jako atrakce pro děti, skvělá masážní triska a můžete si v něm i volně zaplavat.

Pro sportovní plavání je vhodnější výkon nad 85 m³/hod., kdy už si kondičně zaplave celá rodina. Navíc tento protiproud nabídne i to co protiproud se slabším výkonem.

8. Ohřev bazénové vody

Klasický elektrický ohřev ohřeje vodu velkmi rychle, ale jejich provoz je drahý. Dnes jsou nahrazovány teplenými čerpadly, které fungují až 9x levněji.

Bazénové tepelné čerpadlo je nejvhodnějším způsobem ohřevu bazénu společně se zastřešením bazénu. Tepelné čerpadlo slouží především na jaře a na podzim, když už na ohřev vody nestačí sluníčko a zastřešení. Přes léto je tepelné čerpadlo většinou vypnuté. Kvalitní jednotky umí vodu i chladit, pokud by se přehřívala a Vy byste hledali chladnější osvěžení.

Pokud si tepelné čerpadlo na začátku nechcete pořizovat hned, ale chcete být do budoucna připraveni, vyberte si z nabídky Přípravu na ohřev. Do systému potrubí se mezi filtraci a bazén vsadí 3 uzavírací ventily, které umožní kdykoli snadno připojit do okruhu další technologii, aniž by došlo k úniku vody, nebo jiným komplikacím.

9. Inteligentní řízení bazénu APM

O svém bazénu máte vždy dokonalý přehled díky chytré mobilní aplikaci My Pool. Všechny funkce bazénu můžete ovládat na dálku. Bazén sám ví, co má dělat. Po celodenní letní zátěži se sám dokonale vyčistí či doplní vodu.

Nemusíte se starat prakticky o nic. Bazén funguje automaticky a spolehlivě. Nechodíte nic kontrolovat ani nastavovat. Když bazén něco potřebuje, řekne si sám a včas. Dřív, než to poznáte na zhoršené kvalitě vody nebo poškozené technologii.

10. Informace o vás

Vaše osobní údaje využijeme jen pro komunikaci s vámi ohledně upřesnění kalkulace. Přesnou adresu požadujeme jen a pouze pro výpočet přesné ceny dopravy bazénu. Pokud jste ze Slovenska, spočítáme Vám cenu dopravy na dotaz. Do poznámky nám vložte cokoliv co máte na srdci, případně byste chtěli do nabídky přidat.

Pokud máte zájem i o nabídku zastřešení můžete si ji nechat spočítat online a zdarma na stránkách našeho partnera - společnosti Alupo.

Ihned po odeslání formuláře vám zobrazíme kalkulaci podle zadaných kritérií. V případě, že byste cokoliv potřebovali do kalkulace doplnit nebo kalkulaci jakkoliv upravit, kontaktujte našeho bazénového specialistu na telefonu +420 603 864 539.

Garance kvality a Vaší spokojenosti

Při výrobě používáme ty nejkvalitnější materiály zahraničních výrobců a léty prověřené know-how. Naše bazény jsou úsporné a téměř bezúdržbové. Vydrží i několik desetiletí. Technologie pro bazény Krajča dodáváme pouze od osvědčených renomovaných výrobců.

laminátové bazény za bezkonkurenční ceny

Pořízení bazénu nemusí zruinovat Váš rodinný rozpočet. Jako výrobci Vám nabídneme bezkonkurenční cenu bazénu včetně jeho dopravy a montáže.

český výrobce s 30letou tradicí

Sklolaminátové bazény vyrábíme již od roku 1991. Jsme ryze český výrobce s orientací na spokojeného zákazníka. Přijeďte se podívat k nám do Popic, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Bazénový specialista k dispozici

Poradíme Vám s výběrem vhodného tvaru bazénu i technologie. Zpracujeme nezávaznou nabídku a k dispozici budeme i po instalaci Vašeho bazénu.

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539