spočítejte si cenu
za bazén, technologie, montáž a dopravu

1. Kliknutím vyberte bazén

Do kalkulace automaticky zařadíme i položky nezbytné pro filtraci vody - vratné trysky, skimmer a filtraci vody. Budou také přičteny tyto předem definované položky - filtrační písek, základní cena za provedení běžné montáže a nejpoužívanější instalační armatury. V nabídce nebudou obsaženy stavební práce a elektroinstalace zařízení, ty si zákazník zajišťuje sám.

2. Kliknutím vyberte barvu

3. Zateplení bazénu

Zateplení skeletu bazénu provádíme kvalitním XPS polystyrenem v nadstandardní tloušťce 3cm, případné mezery utěsňujeme studniční pěnou. Zateplení udrží vodu v bazénu déle teplou.

4. Umístění technologie

Pokud požadujete k bazénu i protiproud, ten musí být v jímce v těsné blízkosti bazénu umístěn vždy. Pokud se rozhodnete do jímky uložit veškeré vybrané technologie (filtrace, salinátor, ...), volíme takovou velikost šachty, aby se tam vešlo vše co si vyberete.

5. Automatická úprava vody

Tradičním a nejběžnějším řešením pro desinfekci vody v bazénu je chlorování vody. Chlorová chemie vyniká především vysokou účinností vůči bakteriím a řasám. Výhodou je též jednoduchá manipulace, široký výběr, a tím i relativní cenová dostupnost. Pozor je třeba si dát na správné dávkování chloru. Při překročení dávky se zvyšuje hodnota pH vody, chlor může dráždit pokožku a sliznice, a to i u lidí, kteří normálně alergickými reakcemi netrpí.

Systém slané vody je šetrnější vůči pokožce i životnímu prostředí, nevyvolává alergické reakce, nedoprovází jej nepříjemný zápach, a přitom udržuje vodu perfektně čistou. Z dlouhodobějšího hlediska je výhodnější investovat do systému slané vody s automatickým dávkováním PH. Peníze za solničku se vám vrátí do 5 let. Bazén se díky automatice stává téměř bezúdržbovým.

6. Osvětlení bazénu

Stále nejrozšířenějším osvětlením je halogenové. Má sice spotřebu až 300W na jedno světlo. Ale na druhou stranu je nejlevnější. Návratnost u LED světel je dlouhá. Velkou výhodou halogenového osvětlení oproti LED světlům je příjemné teplé žluté světlo.

LED světla jsou velmi úsporná, co se provozu týká. Bohužel i přes každoroční zlevnění jsou oproti halogenovým světlům stále dražší a mají nižší svítivost. Výhodu mohou bílá LED světla mít pro ty, kterým se líbí jejich studené a ostřejší světlo.

Výhodu barevných LED je možnost zvolit si, jakou barvou se bazén rozsvítí. To je možné měnit pouhým vypnutím a zapnutím, a tak se každý den můžete rozhodnout pro jinou barvu a navodit tak jedinečnou atmosféru.

7. Protiproud

Protiproud je vodní atrakce, která posune koupání v bazénu úplně na jinou úroveň. Protiproud Vám dovolí si pohodlně zaplavat i v malém bazéně - nahradí Vám tak plavecký bazén.

Protiproudy od 50 do 70 m³/hod. jsou vhodné jako atrakce pro děti, skvělá masážní triska a můžete si v něm i volně zaplavat.

Pro sportovní plavání je vhodnější výkon nad 85 m³/hod., kdy už si kondičně zaplave celá rodina. Navíc tento protiproud nabídne i to co protiproud se slabším výkonem.

8. Ohřev bazénové vody

Elektrický ohřev dokáže vodu ohřát rychle, ale jejich provoz je velmi drahý. To je však dnes již překonané teplenými čerpadly, které proti elektrickým topením fungují až 7x levněji.

Bazénové tepelné čerpadlo je nejvhodnějším způsobem ohřevu bazénu společně se zastřešením bazénu. Tepelné čerpadlo slouží především na jaře a na podzim, když už na ohřev vody nestačí sluníčko a zastřešení. Přes léto je tepelné čerpadlo většinou vypnuté. Přes kvalitnější jednotky lze vodu případně i chladit, pokud by se přehřívala a vy byste hledali chladnější osvěžení.

Pokud si tepelné čerpadlo na začátku nechcete pořizovat hned, ale chcete být do budoucna připraveni, vyberte si z nabídky přípravu na ohřev. Do systému potrubí se mezi filtraci a bazén vsadí 3 uzavírací ventily, které umožní kdykoli snadno připojit do okruhu další technologii, aniž by došlo k úniku vody, nebo jiným komplikacím.

9. Informace o vás

Vaše osobní údaje využijeme jen pro komunikaci s vámi ohledně upřesnění kalkulace. Přesnou adresu požadujeme jen a pouze pro výpočet přesné ceny dopravy bazénu. Do poznámky nám vložte cokoliv co máte na srdci, případně byste chtěli do nabídky přidat.

Ihned po odeslání formuláře vám zobrazíme kalkulaci podle zadaných kritérií. V případě, že byste cokoliv potřebovali do kalkulace doplnit nebo kalkulaci jakkoliv upravit, kontaktujte našeho bazénového specialistu na telefonu +420 603 864 539.

Garance kvality a Vaší spokojenosti

Při výrobě používáme ty nejkvalitnější materiály zahraničních výrobců a léty prověřené know-how. Naše bazény jsou úsporné a téměř bezúdržbové. Vydrží i několik desetiletí. Technologie pro bazény Krajča vybíráme pouze od renomovaných výrobců.

laminátové bazény za bezkonkurenční ceny

Pořízení bazénu nemusí zruinovat Váš rodinný rozpočet. Jako výrobci Vám nabídneme bezkonkurenční cenu bazénu včetně jeho dopravy a montáže.

český výrobce s 30letou tradicí

Sklolaminátové bazény vyrábíme již od roku 1991. Jsme ryze český výrobce s orientací na spokojeného zákazníka. Přijeďte se podívat k nám do Popic, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Bazénový specialista k dispozici

Poradíme Vám s výběrem vhodného tvaru bazénu i technologie. Zpracujeme nezávaznou nabídku a k dispozici budeme i po instalaci Vašeho bazénu.

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539