Bazén Claudie

Bazén Claudie

Náš nejmenší bazén Claudie je jako stvořený pro rodiny s dětmi. Bezpečné schůdky, dostatečná délka pro plavání i  římsa pro začínající plavce.  V rohu chytře umístěné schůdky zajistí dospělým i dětem bezpečný vstup do bazénu. Relaxujte, dovádějte s dětmi a díky délce bazénu téměř pět metrů si v kombinaci s protiproudem můžete dopřát i kondiční plavání.  Bazén je vhodný do malých a středních zahrad.

od 76 000 Kč bez DPH

 • Celkový rozměr

  4,93 x 2,67 m

 • Vnitřní rozměr
  bez schodiště

  4,75 x 2,5 m

 • Hloubka

  1,3 m

 • Objem vody

  13 m3

 • Váha bazénu

  270 kg

Popis bazénu

Bazén Claudie, stejně jako všechny ostatní bazény Krajča, má odolný gelový povrch. Gelová vrstva umožňuje snadné a rychlé čištění bazénu. Povrch je také odolný proti silnému UV záření, takže je i po letech stálobarevné a odolává jak slunečnímu záření, tak i agresivnější bazénové chemii. Bazénu neublíží ani slaná voda.

Těleso bazénu má vestavěno rohové schodiště na vnitřní straně bazénu. Relaxovat a opalovat se můžete na pohodlné relaxační lavici. Schodiště i lavice jsou z bezpečnostních důvodů opatřeny protiskluzovou úpravou. Bazén Claudie je ukončen praktickým pochozím bazénovým lemem o šířce 10 cm. Po celém obvodu bazénu ve výšce 40 cm od dna je bezpečnostní římsa, kterou nejvíce ocení děti, které se teprve učí plavat.

Bazén můžeme vyhotovit v jedné ze tří barevných variant - sněhově bílá, jemně modrá a trendy písková. Nejžádanější je dnes moderní písková barva.

Bazény vyrábíme nanášením jednotlivých vrstev laminátu. Výsledkem je dokonale hladký, pevný bazén bez svarů, napojení nebo lepených částí. Zaoblené hrany  a absence svarů nedovolí ulpívání nečist, takže údržba bazénu Vám po celý rok nezabere mnoho času. Na stěnách bazénu se chytá mnohem méně nečistot než na folii nebo plastu, snáze tak bazén vyčistíte.

Bazén je opatřen vertikálními a horizontálními ocelovými výztužemi, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 

Užijte si svůj vysněný bazén na maximum a vyberte si z celé řady volitelného příslušenství, technologií a doplňků, které Vám nejenže dovolí bezstarostný odpočinek u bazénu, ale také usnadní jeho provoz a údržbu. Na veškeré modely bazénů Krajča lze nainstalovat protiproud, osvětlení nebo například automatickou úpravu vody solinátorem.

Nově také nabízíme plně automatický systém s inteligentním řízením bazénu. Vše můžete sledovat a ovládat přes internet.

Spočítej si cenu!

Spočítejte si, kolik zaplatíte za bazén s kompletním příslušenstvím, dopravou a montáží. Stačí vyplnit krátký formulář.

Spočítej si cenu

Výhody bazénu Claudie

 • Snadná a rychlá instalace
 • Žádné svary, ostré hrany ani napojení
 • Vhodné i pro slanou vodu
 • Bezpečné schodiště
 • Relaxační lavice
 • Nízký objem vody
 • Dlouhá životnost v řádech desetiletí
 • Bazény Krajča jsou vhodné do exteriéru i interiéru

Ke stažení

Výkopové a přípravné práce pro instalaci bazénu Claudie (pdf)

 

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním tzv. 3D vrstvy, která vytváří efekt třpytivé vody. Bohužel "moderním" třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čeho jsou složeny
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. GelCoat určuje vzhled a barvu bazénu. Tato vrstva zaručuje 100% nepropustnost vody do dalších vrstev laminátu a zajišťuje tak ochranu proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu z venčí, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků - osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539