CO DÁT A NEDAT DO BAZÉNU?

Co si pořídit?

Ve zkratce - základem je teplá a čistá voda po celou sezonu. Základem každého bazénu by měla být kvalitní písková filtrace, která filtruje veškeré nečistoty a do bazénu vrací křišťálově čistou vodu. Dále doporučujeme zařízení na dezinfekci bazénové vody a úpravu slané vody - solinátor. Starost o správné pH vody v bazénu přenechte zařízení, které je schopné pH měřit a automaticky je dávkovat. Pokud chcete mít v bazénu teplou vodu co nejvíce dní v roce, pak doporučujeme pořídit si zastřešení a v případě, že chcete sezonu ještě více prodloužit, pak doporučujeme kvalitní tepelné čerpadlo. Součástí každého bazénu by mělo být bazénové světlo, které Vám zpříjemní noční koupání. Velmi oblíbenou atrakcí je protiproud, který je schopen do jisté míry nahradit i vzduchové perličky a navíc si díky němu v bazénu kvalitně zaplavete. Pokud se nechcete starat o neustálé manuální vysávání a odstraňování nečistot z bazénu, pořiďte si bazénový robotický vysavač, který bazén vysaje za Vás. V případě, že chcete jít ještě dále a nechcete mít s bazénem vůbec žádnou práci, pořiďte si inteligentní řízení bazénu, pomocí kterého můžete veškeré bazénové technologie ovládat přes mobilní telefon, nebo to ponechat čistě na systémové podpoře.

Co nedoporučujeme?

Mezi nadstandardní bazénové příslušenství patří neuvěřitelně pestrá škála masážních panelů, vzduchování sedadel, chrličů, vodních reproduktorů a podobně. Naše zkušenosti s takovým bazénovým příslušenstvím jsou přibližně takové, že si majitelé bazénu první týden technologii užívají, ale postupně nadšení vyprchá a bublinky na masážní lavici zapnou maximálně hostům jednou ročně. Masážními triskami ve vodě chladnější než teplota lidského těla si můžete Vaše bolavá záda ještě více poničit. Pro tyto účely je daleko bezpečnější a pro zdraví vhodnější, pořídit si vířivku. Výběr bazénového příslušenství zaměřte převážně na to, aby Vám usnadnilo a zpříjemnilo práci s bazénem a pobyt v něm. Nic jiného nemá podle nás smysl.

Při výběru příslušenství do bazénu berte také v úvahu, že čím více prostupů budete mít do bazénového tělesa, tím je pravděpodobnější, že může postupem času (např. vlivem mrazu) unikat voda z bazénu právě těmito prostupy, kde jsou napojeny armatury. Hledání takového poškození je pak zdlouhavé a někdy vyžaduje i obnažení armatury z vnějšku bazénu. Nechceme Vás však strašit. Stává se to velmi, velmi, velmi zřídka u všech typů bazénů.

Zákazníkům stavíme bazény, které jim neseberou veškerý čas složitou údržbou. Přejete-li si luxusnější verzi bazénu a chcete-li mít s bazénem co nejméně práce, zvažte automatický vysavač, tepelné čerpadlo, protiproud a zastřešení.

Přečtěte si podrobnosti o doporučeném příslušenství

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539