Bazén Malorca

Bazén malorca

Bazén velkorysých rozměrů s plnohodnotnou hloubkou 1,5 metru. Má vestavěno pohodlné rohové schodiště s relaxační lavicí, kterou  ocení nejen dospělí, ale také děti jako báječné brouzdaliště. Svou velikostí a hloubkou je bazén Malorca vhodný jak na divoké dětské radovánky, tak na kondiční plavání. Doporučujeme do středních a velkých zahrad. 

od 120 000 Kč bez DPH

 • Celkový rozměr

  6,7 x 3,4 m

 • Vnitřní rozměr
  bez schodiště

  5,4 x 3,3 m

 • Hloubka

  1,5 m

 • Objem vody

  27 m3

 • Váha bazénu

  470 kg

Popis bazénu

Bazén Malorca, stejně jako všechny ostatní bazény Krajča, má odolný gelový povrch, který se lehce udržuje. Spolehlivá ochrana proti silnému UV záření a agresivní bazénové chemii zajišťuje stálobarevnost a mechanickou odolnost po desetiletí. V našich bazénech můžete bez obav používat i slanou bazénovou vodu.

U Malorky rozhodně nepřehlédnete krásné zakulacené schodiště, jehož součástí jsou i pohodlná relaxační sedátka. Zaoblené rohy usnadňují i proudění bazénové vody, což brání usazování nečistot v rozích bazénu.  Schodiště i relaxační zóna jsou z bezpečnostních důvodů opatřeny protiskluzovou úpravou. Bazén je ukončen praktickým pochozím bazénovým lemem o šířce 10 cm. Můžete tak ušetřít za drahou lemovou bazénovou dlažbu. Po celém obvodu bazénu ve výšce 40 cm od dna je bezpečnostní římsa, kterou nejvíce ocení děti, které se teprve učí plavat. Hloubka 1,5 m je ideální na skákání, šipky a různé vodní hry.

Sklolaminátové bazény vyrábíme speciální technologií, kterou máme ověřenou na stovkách instalací po více než 30 let. Ve výsledku získáte tvarově stálý, snadno ustavitelný bazén s perfektně hladkým povrchem ve třech barevných variantách. Kvalita a odolnost povrchu bazénu Vám zajistí snadnou i  časově nenáročnou údržbuNa stěnách bazénu se chytá mnohem méně nečistot než na foliovém nebo plastovém bazénu, snáze tak bazén vyčistíte.

Nespornou výhodou sklolaminátových bazénů je jejich životnost. Naše první bazény jsme vyrobili před třiceti lety a jsou stále využívány.  Koneckonců bazény Krajča vyrábíme stejnou technologií, jakou se vyrábějí letadla či námořní lodě.

Bazén můžeme vyhotovit v jedné ze tří barevných variant - sněhově bílá, jemně modrá a trendy písková. Nejžádanější je dnes moderní písková barva.

Bazén je opatřen vertikálními a horizontálními ocelovými výztužemi, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 

Neváhejte a vylepšete si svůj bazén moderními technologiemi. Protiproud, stylové osvětlení, několik typů filtrace, doplňky pro údržbu bazénu či automatická úprava vody solinátorem - zbavte se starostí a místo toho si užívejte vlastního luxusního koupaliště.

Nově také nabízíme plně automatický systém s inteligentním řízením bazénu, díky kterému se stane Váš bazén těměř autonomním. Vše můžete sledovat a ovládat přes internet.

Spočítej si cenu!

Spočítejte si, kolik zaplatíte za bazén s kompletním příslušenstvím, dopravou a montáží. Stačí vyplnit krátký formulář.

Spočítej si cenu

Výhody bazénu Malorca

 • Snadná a rychlá instalace
 • Žádné svary, ostré hrany ani napojení
 • Vhodný i pro slanou vodu
 • Prostorné schodiště
 • Relaxační zóna
 • Hloubka vhodná pro potápění a šipky
 • Povrch odolný proti mechanickému poškození
 • Životnost bazénu v řádech desetiletí
 • Vlastní výroba, doprava a montáž
 • Bazény Krajča jsou vhodné do exteriéru i interiéru

Ke stažení

Výkopové a přípravné práce pro instalaci bazénu Malorca (pdf)

 

 

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním tzv. 3D vrstvy, která vytváří efekt třpytivé vody. Bohužel "moderním" třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čeho jsou složeny
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. GelCoat určuje vzhled a barvu bazénu. Tato vrstva zaručuje 100% nepropustnost vody do dalších vrstev laminátu a zajišťuje tak ochranu proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu z venčí, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků - osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539