Automatická úprava PH vody

Chcete křišťálově čistou vodu? Musíte filtrovat a dezinfikovat, nic jiného nefunguje. Dezinfikovat lze nejčastěji chlorem anebo solí. Méně často se používají i jiné systémy dezinfekce - UV lampy, aktivní kyslík, atd. Aby byla aplikovaná chemikálie účinná, musí mít voda v bazénu optimální hodnotu pH mezi 6,9–7,5.  Hodnota pH pod nebo nad uvedené rozmezí značně oslabuje účinnost dezinfekce vody.

Není-li Váš bazén vybaven automatickým zařízením pro měření a úpravu pH, musíte pH měřit ručně.  Pro kvalitu bazénové vody je zásadní, abyste pH měřili často a pravidelně a v závislosti na výsledku sami dávkovali chemii.

Zvažte pořízení plně automatického systému, který hodnotu pH měří automaticky sám pomocí speciální sondy a v závislosti na výsledku dávkuje chemii pro regulaci hodnoty pH. Odpadne Vám tak práce s ručním měřením pH vody pomocí kapičkových testerů nebo papírků.

Ideálním řešením je spojení automatické úpravy pH s úpravnou slané vody v bazénu. Bazén pak nepotřebuje Vaše pravidelné zásahy a stane se tak téměř bezúdržbovým.

Pro automatickou úpravu pH vody v bazénech se používá tekutá chemie označována jako pH mínus, která je vhodná pro tyto automaty. Asi se ptáte, proč zařízení nepočítá s dávkováním pH plus? Je to tím, že voda v bazéně má tendenci přirozeně zvyšovat své pH, nikoliv snižovat. S přirozeným snižováním hodnoty pH se běžně nesetkáte, přípravek pH plus tedy potřebovat nemusíte.

 

MiniPH Amber - zařízení pro úpravu PH vody

Automatika pro úpravu vody - MiniPH Amber

Konkrétně nejlepší zkušenosti v poměru cena/výkon, máme se zařízením Mini PH Amber, které je jednoduché, spolehlivé a plně dostačuje. Navíc ve srovnání s konkurenty se jedná o poměrně levné zařízení. Cena náhradní sondy je v porovnání s ostatními zařízeními  také příznivá.

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539