Kč

Bazén Nela

Nela je praktický rodinný bazén obdélníkového tvaru se schodiště chytře umístěným v rohu, čímž na své zahradě ušetříte drahocený prostor. Pro plavání tak využijete celou – téměř šestimetrovou – délku bazénu. Do bazénu Nela klidně skočte i šipku, o stěnu se neuhodíte. Hloubka bazénu je komfortní pro plavání, relaxaci i vodní zábavu.

od 93 000 Kč bez DPH

 • Celkový rozměr

  6,2 x 3,1 m

 • Vnitřní rozměr
  bez schodiště

  5,9 x 2,9 m

 • Hloubka

  1,4 m

 • Objem vody

  24 m3

 • Váha bazénu

  430 kg

Popis bazénu

Bazén Nela, stejně jako všechny bazény Krajča, má odolný gelový povrch, který se snadno čistí a udržuje a navíc je odolný proti UV záření a agresivnější bazénové chemii, takže je i po letech stálobarevný.  Bazén je vhodný i pro slanou bazénovou vodu. 

Bazén je vyroben z jednoho kusu. Nenajdete na něm tedy žádné svary, napojení či lepené části, které by v budoucnu mohly prasknout. Díky zaobleným hranám se na stěnách bazénu neusazují nečistoty ani řasy, což zkracuje dobu údržby na minimum.

Bazén Nela má integrováno rohové schodiště na vnitřní straně bazénu. Taková dispozici nabízí velkorysý prostor pro dovádění i plavání.  Pro kondiční plavání doporučujeme dokoupit protiproud. 

Jednotlivé schůdky bazénu jsou dostatečně veliké pro relaxaci. Po náročném dni si nalijte něco dobrého a odpočívejte ve svých soukromých lázních.

Stavební přípravu zvládne opravdu každý i svépomocí. Bazén je ukončen 10cm bazénovým lemem, který je ještě vyztužen ocelovými profily. Pod tento límec snadno podsunete WPC prkna nebo dlažbu. Výrazně tak ušetříte za dodatečné stavební práce.

Užijte si svůj bazén co nejvíc a doplňte jej o chytré technologie. Na všechny bazény Krajča jsou připraveny pro montáž protiproudu, stylového osvětlení nebo automatickou úpravu vody solinátorem. Vytvořte si na vlastní zahradě soukromý ráj. 

Spočítej si cenu!

Zajímá Vás, kolik zaplatíte za bazén + kompletní příslušenství, dopravu a montáž?

Spočítej si cenu

Výhody bazénu Nela

 • Snadná a rychlá instalace
 • Žádné svary, ostré hrany ani napojení
 • Vhodný i pro slanou vodu
 • Prakticky orientované schodiště
 • Optimální rozměry bazénu pro kondiční plavání
 • Dlouhá životnost v řádech desetiletí
 • Bazény Krajča jsou vhodné do exteriéru i interiéru

Ke stažení

Výkopové a přípravné práce pro instalaci bazénu NELA (pdf)

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním 3D vrstvy, která při vytvoří efekt třpytivé vody. Bohužel třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

Z čeho jsou složeny
LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. Ten určuje vzhled a barvu bazénu. Účelem této vrstvy je 100% nepropustnost vody a ochrana proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků kvůli osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539