Bazén Nela

Bazén Nela

Nela je náš nejprodávanější bazén. Je perfektní volbou pro rodiny s dětmi.  Bazén je obdélníkového tvaru se schodištěm chytře umístěným ve vnitřním rohu, čímž na své zahradě ušetříte drahocený prostor. Pro plavání tak využijete celou – téměř šestimetrovou – délku bazénu. Do bazénu Nela klidně skočte i šipku, o stěnu se neuhodíte. Hloubka bazénu je komfortní pro plavání, relaxaci i vodní zábavu.

od 118 000 Kč bez DPH

 • Celkový rozměr

  6,2 x 3,1 m

 • Vnitřní rozměr
  bez schodiště

  5,9 x 2,9 m

 • Hloubka

  1,4 m

 • Objem vody

  24 m3

 • Váha bazénu

  430 kg

Popis bazénu

Bazén Nela se stane dominantou jak na malých, tak velkých zahradách. Jedná se o nejprodávanější a nejoblíbenější bazén. Je nejvíce oceňován pro své praktické rozměry a vhodně umístěné schodiště.

Stejně jako u všech bazénů Krajča, je součástí odolný gelový povrch, který se snadno čistí a udržuje a navíc je odolný proti UV záření a agresivnější bazénové chemii, takže je i po letech stálobarevný.  Bazén je vhodný i pro slanou bazénovou vodu. 

Bazén je vyroben z jednoho kusu. Nenajdete na něm tedy žádné svary, napojení či lepené části, které by v budoucnu mohly prasknout. Díky tomu může bazén dosáhnout životnosti třeba i 50 let. Díky zaobleným hranám a hladkému povrchu se na stěnách bazénu neusazují nečistoty ani řasy, což zkracuje dobu údržby na minimum.

Bazén Nela má integrováno rohové schodiště na vnitřní straně bazénu. Taková dispozici nabízí velkorysý prostor pro dovádění i plavání.  Pro kondiční plavání doporučujeme dokoupit protiproud. 

Jednotlivé schůdky bazénu jsou dostatečně veliké pro relaxaci. Po náročném dni si nalijte něco dobrého a odpočívejte ve svých soukromých lázních. Stavební přípravu zvládne opravdu každý i svépomocí. Bazén je ukončen praktickým pochozím bazénovým lemem o šířce 10 cm. Ušetříte tím za drahou lemovou dlažbu. Po celém obvodu bazénu ve výšce 40 cm od dna je bezpečnostní římsa, kterou nejvíce ocení děti, které se teprve učí plavat.

Bazén můžeme vyhotovit v jedné ze tří barevných variant - sněhově bílá, jemně modrá a trendy písková. Nejžádanější je dnes moderní písková barva.

Bazén je opatřen vertikálními a horizontálními ocelovými výztužemi, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 

Užijte si svůj bazén co nejvíc a doplňte jej o chytré technologie. Na všechny bazény Krajča jsou připraveny pro montáž protiproudu, stylového osvětlení nebo automatickou úpravu vody solinátorem. Vytvořte si na vlastní zahradě soukromý ráj. 

Nově také nabízíme plně automatický systém s inteligentním řízením bazénu, díky kterému se stane Váš bazén těměř autonomním. Vše můžete sledovat a ovládat přes internet.

Spočítej si cenu!

Spočítejte si, kolik zaplatíte za bazén s kompletním příslušenstvím, dopravou a montáží. Stačí vyplnit krátký formulář.

Spočítej si cenu

Výhody bazénu Nela

 • Nejoblíbenější bazén rodin s dětmi
 • Snadná a rychlá instalace
 • Žádné svary, ostré hrany ani napojení
 • Vhodný i pro slanou vodu
 • Prakticky orientované schodiště
 • Optimální rozměry bazénu pro kondiční plavání
 • Dlouhá životnost v řádech desetiletí
 • Bazény Krajča jsou vhodné do exteriéru i interiéru

Ke stažení

Výkopové a přípravné práce pro instalaci bazénu NELA (pdf)

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním tzv. 3D vrstvy, která vytváří efekt třpytivé vody. Bohužel "moderním" třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čeho jsou složeny
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. GelCoat určuje vzhled a barvu bazénu. Tato vrstva zaručuje 100% nepropustnost vody do dalších vrstev laminátu a zajišťuje tak ochranu proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu z venčí, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků - osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539