Automatické inteligentní řízení bazénu - apm pool

Užívejte si maximální pohodlí

O svém bazénu máte vždy dokonalý přehled díky chytré mobilní aplikaci My Pool. Všechny funkce bazénu můžete ovládat na dálku. Bazén sám ví, co má dělat. Po celodenní letní zátěži se sám dokonale vyčistí či doplní vodu.

Úspora času a práce

Nemusíte se starat prakticky o nic. Bazén funguje automaticky a spolehlivě. Nechodíte nic kontrolovat ani nastavovat. Když bazén něco potřebuje, řekne si sám a včas. Dřív, než to poznáte na zhoršené kvalitě vody nebo poškozené technologii.

Zdravá a příjemná voda

Křišťálově čistá voda prohřátá na správnou teplotu. Minimální množství chemie. Takový bazén vás bude lákat k pravidelnému osvěžení. Perfektně udržovaná voda zajistí zdravější koupání vám i vaší rodině.

Šetříte peněženku i přírodu

APM Pool optimalizuje chod technologie a prodlužuje její životnost. Snižuje spotřebu energie i celkové náklady na provoz bazénu. Díky automatickým upozorněním a vzdálené diagnostice ušetříte i za servis a údržbu bazénu.

Bazén zcela bez starostí

Pokud se starostí o bazén chcete zbavit úplně, využijte pokročilých funkcí. Například automatického čištění filtru či přípravy zazimování na dálku. O bazén se vám může kompletně postarat specializovaná firma s dálkovým dohledem.

Modernizujte svůj stávající bazén

Jestliže už bazén máte, vybavte jej systémem APM Pool dodatečně. Je to snadné. Většinu stávající technologie nebude třeba vyměňovat.

automatické inteligentní řízení bazénu

Komfortní uživatelské funkce

Precizní automatika

Ve svém bazénu budete mít vždy svěží a zdravou vodu s minimem chemie. Teplota bude přesně taková, jakou si nastavíte. APM Pool synchronizuje všechny životní funkce bazénu. Nemusíte nic kontrolovat, nastavovat ani měřit.

Snadné ovládání prostřednictvím aplikace

Svůj bazén ovládáte kdykoli a odkudkoli a stále máte jistotu, že je vše v pořádku. Mobilní aplikace My Pool je jednoduchá a přehledná, její nastavení vám nezabere více než minutu. Aplikace zobrazuje jen ty funkce, kterými je váš bazén vybaven, žádné zbytečnosti.

Včasné upozornění na nutnost zásahu

Bazén si sám řekne o vaši pozornost, když je potřeba. Ať se jedná o doplnění přípravku nebo servis. Upozornění dostanete dřív, než se zhorší kvalita vody nebo než se porouchá drahá technologie.

Aktivní bazén

Bazén se sám přizpůsobuje způsobu používání. Pokud například detekuje aktivitu, sám spustí filtraci. Po náročném letním dni technologie vodu rychle vyčistí a upraví její chemickou rovnováhu.

Bazén bez údržby

Pokud se o svůj bazén nechcete starat vůbec, můžete využít pokročilých funkcí. Mezi ně patří například automatický proplach filtru, dopouštění přelivové nádrže, vzdálená příprava na zazimování a odzimování a propojení na servisního partnera.

Chemická úprava vody

Přesná regulace pH

APM Pool přesně reguluje pH vody. Používá adaptivní řízení, které upravuje dávkování přípravku podle odezvy na předchozí dávky. Tím snižuje spotřebu chemického prostředku a výkyvy pH. Po každé dávce vodu v bazénu správně promíchá.

Chlorátor s pokročilými funkcemi

Chlorátor APM Pool má plynulé řízení výkonu dle aktuální potřeby. Informaci o salinitě vody, případném zavzdušnění nebo poruše chlorátoru získáte v servisní aplikaci iXfield. Protože jsou chlorování a regulace pH vzájemně provázané funkce, APM Pool tyto funkce řídí současně.

Automatické dávkování dalších přípravků

APM Pool umožňuje přesné dávkování až čtyř bazénových přípravků, které si sami zvolíte, například pH roztoku, chlornanu sodného, OXY, flokulantu, algicidu a dalších. Dávkování je možné jak podle chemických parametrů vody, tak podle pevne0ho časového rozvrhu nastaveného v servisní aplikaci iXfield.

Měření spotřeby přípravků

APM Pool měří spotřebu přípravku a zobrazuje zbývající množství. Včas upozorní obsluhu na nutnost doplnění přípravku.

Adaptivní řízení oběhu

APM Pool přizpůsobuje chod oběhového čerpadla ostatním funkcím. V průběhu dávkování chemikálie či chlorování vody je čerpadlo zapnuté. V provozu zůstává ještě určitou dobu po skončení této operace, tím je zajištěno správné promíchání vody. Potom je čerpadlo spouštěno v pravidelných intervalech, kdy jsou měřeny chemické parametry a teplota vody.

Automatické řízení bazénu

Řízení veškeré bazénové technologie

Oběhové čerpadlo

Hlavní filtrační cykly oběhového čerpadla se nastavují v servisní aplikaci iXfield. Pravidelné kratší cykly slouží pro měření chemických parametrů a teploty vody. Čerpadlo je v provozu také po dobu nezbytnou pro dávkování chemikálie, chod chlorátoru nebo ohřevu. Oběh se automaticky zapíná i při detekci koupání v bazénu, tedy při rychlé změně hladiny bazénu.

Ohřev

APM Pool řídí vytápění bazénu tepelným čerpadlem, přímým elektrickým ohřevem nebo tepelným výměníkem. Teplotu nastavíte v mobilní aplikaci nebo servisní aplikaci iXfield. Použijete-li pro řízení tepelného čerpadla datovou sběrnici, můžete využít i možnost chlazení. Preferované časy ohřevu, případně zakázaný čas ohřevu nastavíte v servisní aplikaci iXfield. Účinnost tepelného čerpadla zvýšíte řízením podle počasí.

Světla, protiproud a bazénové atrakce

APM Pool může přímo řídit bazénový protiproud, světla a další bazénové atrakce. Tyto funkce lze ovládat i z mobilní aplikace. Dobu chodu nastavíte v servisní aplikaci iXfield.

Přelivová nádrž a dopouštění

APM Pool monitoruje množství vody v přelivové nádrži. Při poklesu hladiny ji automaticky dopustí či upozorní obsluhu. Při poklesu hladiny pod bezpečnou úroveň systém automaticky vypne oběh, chemickou úpravu a ohřev, aby chránil drahou technologii. Současně upozorní obsluhu. Systém také rozpozná rychlé změny hladiny způsobené koupáním. Sám v takovém případě spustí oběhové čerpadlo. APM Pool dokáže spolehlivě odlišit koupání od změny hladiny způsobené například deštěm.

Automatický proplach filtru (plánováno na 2. polovinu roku 2021)

APM Pool může provést automatický proplach filtru. Cyklus proplachu může být spuštěn ručně na dálku (prostřednictvím aplikace iXfield) nebo probíhá dle nastaveného časového rozvrhu.

Ochranné a bezpečnostní funkce

Docházející přípravky

APM Pool zobrazuje zbývající objem každé z dávkovaných chemikálií. Pokud přípravek dochází, upozorní obsluhu. Nemusíte tedy kontrolovat, zda má bazén dostatek chemikálií.

Chyba chlorátoru

Pokud APM Pool detekuje nesprávnou salinitu vody, zavzdušnění chlorátoru, příliš nízkou teplotu či jiný provozní problém, systém vypne chloraci a upozorní obsluhu.

Nízká hladina vody

APM Pool sleduje hladinu vody v bazénu či přelivové nádrži. Při nízké hladině upozorní obsluhu nebo provede automatické doplnění. Při poklesu hladiny pod bezpečnou úroveň vypne oběhové čerpadlo, chemickou úpravu vody a další technologie, aby nedošlo k jejich poškození. Současně upozorní obsluhu. Systém také sám vyhodnotí případnou chybnou funkci dopouštění nádrže.

Porucha filtrace nebo průtoku

APM Pool vyhodnocuje odběr oběhového čerpadla a kontroluje správnou rychlost průtoku vody potrubím. Díky tomu dokáže detekovat provozní problémy, upozornit obsluhu a vypnout oběhové čerpadlo a chemickou úpravu vody, aby nedošlo k poškození technologie.

Porucha úpravy vody

Pokud APM Pool zjistí, že dávkování chemikálie opakovaně nemá předpokládaný účinek, vyhodnotí tuto situaci jako chybu a upozorní obsluhu.

Servisní funkce

Konfigurace a ovládání na dálku

Veškerou konfiguraci je možné předem připravit v servisní aplikaci iXfield. Řídící logika se automaticky přizpůsobí individuální konfiguraci bazénu. Veškeré změny konfigurace můžete provádět na dálku. Všechny funkce bazénu lze ovládat ze servisní aplikace iXfield. Servisní technik tedy může ověřit správnou funkci bazénu bez nutnosti výjezdu.

Časové rozvrhy

V servisní aplikaci iXfield lze dálkově nastavit časové rozvrhy pro ohřev, filtraci a chemickou úpravu vody. Můžete nastavit například preferované a zakázané časy běhu technologie nebo časy dávkování chemických přípravků a jejich množství.

Upozornění na poruchové stavy

Servisní aplikace iXfield a mobilní aplikace My Pool vás automaticky upozorní na potřebu zásahu a na poruchy.

Vzdálená diagnostika a grafy

Servisní aplikace iXfield ukládá a zobrazuje podrobnou historii provozních dat bazénu a technologie. Ve spojení s možností dálkového ovládání bazénu tak získáte výkonný nástroj pro vzdálenou diagnostiku a nastavení bazénu.

Kompletní informace o bazénu

Do servisní aplikace iXfield lze zapisovat historii servisních úkonů. Můžete si zde také uložit fotodokumentaci a technickou dokumentaci bazénu. Polohu bazénu si můžete zobrazit na mapě. Všechny technické informace máte pohodlně k dispozici na jednom místě.

Příprava na instalaci systému APM Pool

Do šachty či domečku přiveďte kabel 5x4, který musí být jištěný 3-fázovým 20A jističem s proudovým chráničem 30mA.

Další informace naleznete na oficiálních stánkách výrobce systému www.apmpool.com.

V případě, že máte jakékoliv dotazy, či zájem o případnou kalkulaci tohoto systému, kontaktujte nás!

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539