Roboty a vysavače

Bazénový vysavač je pro údržbu bazénu nezbytný.  Čím více mechanických nečistot a usazenin ze stěn a dna vysavačem odsajete, tím je údržba vody snazší a spotřeba chemie menší. K dispozici jsou ruční bazénové vysavače, poloautomaty, které napojíte na hadici, anebo mercedes mezi vysavači: automatický bazénový robot, který vyčistí bazén a vůbec Vás k tomu nebude potřebovat.

Jak vybrat bazénový vysavač?

Existují 3 základní typy vysavačů do bazénu:

  • Nejlevnější jsou ruční vysavače s teleskopem a hadicí
  • Komfortnější provoz nabízejí poloautomatické vysavače s hadicí
  • Nejvyšší řadou bazénových vysavačů jsou automaty – bazénové roboty s vestavěným filtrem a hnacím motorem.

Ruční bazénový vysavač

Jednoduchý vysavač sestává ze tří částí - samotného vysavače s kartáči nebo s kolečky, z teleskopické tyče a hadice, která se napojuje na filtrační okruh bazénu. K vysávání budete dále potřebovat redukci (Skim-vac), která připojí hadici na skimmer. Vysavač funguje na principu čištění a odsávání. Hubicí na tyči jezdíte po dně bazénu, spodními kartáči zbavujete bazén usazených nečistot a skrze připojenou hadicí je znečištěná voda odsávána přes skimmer nebo sací trysku do filtrace. Tam se voda proplaví pískem a zbavená nečistot vrací zpět do bazénu. Výhodou ručního vysavače je nízká cena, nevýhodou větší pracnost a časová náročnost samotného vysávání. Ručním vysáváním zatěžujete filtraci, takže je nutné častěji propírat filtrační písek a opotřebovává se filtrační čerpadlo.

Poloautomatický bazénový vysavač

Podobný typ jako ruční vysavač, ale už nevyžaduje vaši přítomnost při čištění. Sestává z vysávací jednotky, která se při zapnuté filtraci sama pohybuje po dně bazénu a nasává vodu s nečistotami. Při výběru tohoto typu je třeba si dát velký pozor na dostatečný výkon filtrace. Bez dostatečného průtoku vody tyto vysavače nepohybují, a tím neplní svou funkci. Výhodou je cenová dostupnost a slušný komfort při použití, nevýhodou je nutnost vyššího výkonu filtrační jednotky a absence čištění stěn a horní linky. Navíc je nutné častěji propírat filtrační písek.

Automatický vysavač do bazénu

Robotický vysavač do bazénu nemá žádnou hadici, pouze plovoucí kabel. Nečistoty se zachytávají do filtračního sáčku nebo filtračních boxů uvnitř zařízení. Robot má zabudovanou elektroniku a hnací motory, pomocí kterých se dokáže sám rovnoměrně pohybovat po bazénu. Na spodní straně obsahuje jeden nebo více kartáčů, které pomáhají uvolnit usazené nečistoty.

Vybírat lze z mnoha typů automatických vysavačů – od základních modelů, které se dokážou pohybovat jen po dně, až po modely s pokročilou výbavou a funkcemi, např.:

  • pohyb po dně i po stěnách a hladinové lince
  • gyroskop pro lepší pohyb v bazénu
  • časovač pro nastavení délky čištění
  • aktivní rotující kartáče
  • dálkové ovládání
  • ovládání pomocí smartphonu
  • vozík nebo stojan

Robotický vysavač Dolphin Spring

 

Robotický vysvač D Line Robotic D-200

Výhodou automatických bazénových vysavačů je minimální pracnost a čas strávený při vysávání bazénu. Vysavač nepotřebuje vaši asistenci. Stačí jej vložit do bazénu a ostatní zvládne sám. Nevýhodou je vyšší cena, která je však kompenzována maximálním komfortem.

Automatické bazénové vysavače se skládají z řídící jednotky včetně přívodního kabelu, samotného robota a propojovacího plovoucího kabelu. Ty lepší jsou navíc doplněny o transportní vozík, pomocí něhož si bazénového robota dovezete, kam chcete. 

Na rozdíl od mechanických vysavačů se automatický vysavač nenapojuje na filtrační okruh bazénu, takže neopotřebovává filtraci. Automatický vysavač má vlastní čerpadlo, pomocí kterého nečistoty nasává do sebe. Až je bazén čistý, stačí robota vytáhnout z bazénu a vyčistit sběrný koš.

Při instalacích u našich zákazníků nabízíme robotické bazénové vysavače předních světových výrobců. Nejprodávanější automatický vysavač Dolphin Spring čistí dno a stěnu do výšky 30 cm. Ještě lepší komfort nabízí plně autonomní robotický vysavač D Line  Robotic D200, který čistí jak dno, tak i stěny. Naši zákazníci si také pochvalují robotické vysavače ZODIAC CyclonX RC 4402 a Dolphin S200.

 

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539