Zastřešení bazénu

K zastřešení bazénu se časem odhodlá prakticky každý majitel laminátového bazénu. Zjednoduší si tím totiž údržbu bazénu, výrazně zlevní jeho provoz a prodlouží koupací sezonu o další měsíce. Zastřešení bazénu přinese tyto zásadní výhody:

  • jednodušší údržba bazénu
  • jednodušší a levnější údržba kvality vody
  • prodloužení koupací sezony o měsíce
  • ochrana před listím a hmyzem
  • menší množství chemie
  • levnější ohřev vody díky solárnímu zisku
  • stálá teplota vody
  • zastřešení brání odpařování vody
  • užíváte si vodního relaxu, ať už venku prší nebo fouká

Vedle výše uvedených argumentů pro zastřešení musíme zmínit ještě bezpečnost. Zastřešením bazénu s uzamykatelným vstupem zajistíte bezpečí svých dětí, vnoučat a domácích mazlíčků. Ochranu bazénu zastřešením oceníte i v zimě. Chrání bazén před mrazy a tepelnými výkyvy a tím výrazně prodlužuje jeho životnost.

Že zastřešení zajistí teplejší vodu, ví každý, kdo byl někdy ve skleníku. Ale věděli jste o kolik? Zastřešením bazénu se teplota vody zvýší o 6 až 8 °C. Schválně, zkuste si spočítat, kolik díky slunci ušetříte za ohřev vody.

VÝHODY NÍZKÝCH, STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ZASTŘEŠENÍ

Nízká zastřešení

Nízké zastřešení jen několik decimetrů nad úrovní bazénu snadno přehlédnete, často je zákazníci volí právě proto, aby vizuálně nenarušili kompozici své zahrady. Bohužel nízké zastřešení je vzhledem ke svému tvaru a propracovanějším řešením statiky dražší než střední zastřešení.  

Navíc zkuste si představit, jak v bazénu s extra nízkým zastřešením plavete. Není to ten nejpříjemnější pocit, viďte?  

Nízké zastřešení bazénu
Střední zastřešení bazénu

Střední zastřešení

Rozumný cenový kompromis. Nejběžnější zastřešení mají klasický obloukový profil. Bazénu o orientační velikosti 6 x 3 metry odpovídá zhruba výška 100 až 150 cm. Umožňují komfortnější koupání i při zavřeném krytu. V zimě také lépe odolávají sněhu a mrazu. Jsou cenově nejdostupnější ze všech typů zastřešení.

Vysoká zastřešení

Bazény s vysokým podchozím zastřešením jsou vlastně alternativou městským lázním. Když se Vám už nechce koupat, odpočíváte na lehátku u bazénu a pozorujete ostatní členy rodiny, jak dovádějí.  Všichni spolu. Rodina.

Obrovskou výhodou vysokého zastřešení je samozřejmě délka koupací sezony.  Začínáte brzy zjara a končíte třeba i v listopadu. Nutno zmínit i zkušenosti majitelů – zastřešený bazén znamená prakticky bezúdržbový bazén.

Vysoké zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu dodává firma Alupo s.r.o., která vyrábí kvalitní zastřešení na míru Vašemu bazénu za rozumnou cenu. Více informací na webových stránkách alupo.cz.

Kalkulace zastřešení zdarma

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539