Jsme českým výrobcem laminátových bazénů

Naše společnost Laminátové bazény Krajča s.r.o. je českým výrobcem luxusních sklolaminátových bazénů s více než 30 letou tradicí. Bazény vyrábíme ve výrobně na Jížní Moravě v Popicích již od roku 1991. Naše bazény patři k nejkvalitnějším laminátovým bazénům na českém trhu.

K bazénům dodáváme veškeré příslušenství - filtrace, protiproudy, salinátory, osvětlení, chlorátory, UV lampy, tepelná čerpadla atd. Bazény Vám dovezeme, nainstalujeme a zaškolíme Vás do jeho obsluhy. Poradíme Vám rovněž se zazimováním a odzimováním bazénu.

Laminátové bazény jsou velmi oblíbenou volbou především pro svůj luxusní vzhled, rozmanitost tvarů a dlouhou životnost, kterou v našem případě zajišťuje výroba laminátu z 8 vrstev. Nenajdete na nich žádné sváry, ostré hrany ani spoje.

V naší nabídce najdete bazény 5 modelů ve 3 barevných provedeních, které uspokojí opravdu každého. Bazény jsou tepelně a tvarově stálé, nekřehnou a jsou velmi odolné proti mechanickému poškození.

Na kvalitě, materiálech, jednotlivých vrstvách a výrobních postupech si necháváme záležet. Musíme vás upozornit, že i mezi výrobci sklolaminátových bazénů jsou nemalé rozdíly. Někteří výrobci používají pro zvýšení svého zisku metody i technická řešení, která mohou způsobit do budoucna nemalé problémy. Jedná se zejména o nedostatečnou tloušťku stěny, absenci ochranných vrstev laminátu, pokřivený vrchní lem, nekvalitní izolace, chybějící ocelové výztuže či jejich nahrazení dřevěnými, měně odolnými. Při instalaci může dojít k pokřivení bazénu či jeho stěn. Dalším jevem který často řešíme je osmóza gelu v prvních letech používání konkurenčních bazénů.

Naše bazény pravidelně prověřujeme a testujeme. Výrobní proces a technologie zdokonalujeme, abychom zákazníkovi nabídli výrobek s bezproblémovou údržbou a dlouhou životností.

Podívejte se na fotky z výroby a instalací

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním tzv. 3D vrstvy, která vytváří efekt třpytivé vody. Bohužel "moderním" třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čeho jsou složeny
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. GelCoat určuje vzhled a barvu bazénu. Tato vrstva zaručuje 100% nepropustnost vody do dalších vrstev laminátu a zajišťuje tak ochranu proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu z venčí, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků - osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539