Bazén Florida

Bazén florida

Nejkrásnější a největší rodinný bazén z nabídky Bazény Krajča – velkorysý ve své velikosti a stylově čistý současně. Floridu ocení především děti, které v bezpečné hloubce do 1,4 metru budou řádit nekonečné hodiny. A až děti konečně vyženete z vody, užijte si s přáteli pořádnou večerní party. S bazénem Florida nebudete chtít z vlastní zahrady vystrčit ani nos. 

od 129 000 Kč bez DPH

 • Celkový rozměr

  7,55 x 3,55 m

 • Vnitřní rozměr
  bez schodiště

  6,3 x 3,4 m

 • Hloubka

  1,4 m

 • Objem vody

  30 m3

 • Váha bazénu

  490 kg

Popis bazénu

Bazén Florida, stejně jako všechny naše bazény, mají odolný gelový povrch, který se snadno čistí a udržuje. Používaná technologie je extrémně odolná i proti silnému UV záření, takže bazén ani po letech nebledne, naopak dlouhá léta odolá jak slunečnímu záření, tak agresivní bazénové chemii. Díky odolnému povrchu můžete do bazénu Florida bez obav použít i slanou bazénovou vodu a tím ještě umocnit blahodárný účinek vody na lidský organismus. Bazén je ukončen praktickým pochozím bazénovým lemem o šířce 10 cm. Můžete tak ušetřit za drahou lemovou dlažbu. Po celém obvodu bazénu ve výšce 40 cm od dna je bezpečnostní římsa, kterou nejvíce ocení děti, které se teprve učí plavat. Bazén je také ideální na skákání, šipky a různé vodní hry.

Při výrobě bazénu se na speciálně tvarované formy nanáší postupně vrstvy vysoce kvalitních materiálů. Výsledkem je absolutně hladká nádrž bez spár, svarů, ostrých hran a nerovností. Díky zaobleným hranám a hladkému povrchu se na stěnách bazénu nedrží prakticky žádné nečistoty, takže údržba Vám zabere jen minimum času. 

Těleso bazénu má integrováno moderní zaoblené schodiště na vnější straně bazénu. Získáte tak velkorysý prostor pro plavání či radovánky dětí, zatímco ostatní mohou na kraji v příjemně teplé vodě relaxovat. Protiskluzová úprava jednotlivých schodů je samozřejmost.  Zažijte dokonalou romantiku a vychutnejte si své šampaňské pod noční oblohou jen s decentně osvětleným bazénem a jemně bublající protiproudem.

Bazén můžeme vyhotovit v jedné ze tří barevných variant - sněhově bílá, jemně modrá a trendy písková. Nejžádanější je dnes moderní písková barva.

Bazén je opatřen vertikálními a horizontálními ocelovými výztužemi, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 

Svůj vysněný bazén si užijte na maximum. Nabízíme ohromné množství volitelného příslušenství a technologií, které Vám zpříjemní relaxaci u bazénu a také usnadní jeho provoz a údržbu. Na veškeré modely bazénů Krajča lze nainstalovat protiproud, osvětlení nebo sofistikovanou úpravu vody solinátorem.

Nově také nabízíme plně automatický systém s inteligentním řízením bazénu, díky kterému se stane Váš bazén těměř autonomním. Vše můžete sledovat a ovládat přes internet.

Spočítej si cenu!

Spočítejte si, kolik zaplatíte za bazén s kompletním příslušenstvím, dopravou a montáží. Stačí vyplnit krátký formulář.

Spočítej si cenu

Výhody bazénu florida

 • Snadná a rychlá instalace
 • Žádné svary, ostré hrany anií napojení
 • Vhodný i pro slanou vodu
 • Románské schodiště s relaxační zónou
 • Luxusní rozměry bazénu
 • Bezpečný pro děti
 • Dlouhá životnost v řádech desetiletí
 • Bazény Krajča jsou vhodné do exteriéru i interiéru

Ke stažení

Výkopové a přípravné práce pro instalaci bazénu Florida (pdf)

 

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním tzv. 3D vrstvy, která vytváří efekt třpytivé vody. Bohužel "moderním" třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

laminátové bazény Krajča - vrstvy laminátu

 

Z čeho jsou složeny
naše LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. GelCoat určuje vzhled a barvu bazénu. Tato vrstva zaručuje 100% nepropustnost vody do dalších vrstev laminátu a zajišťuje tak ochranu proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu z venčí, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků - osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539