Kč

Bazén marcus

Praktický bazén pro rodinu s dětmi, který nabízí dostatek prostoru jak pro vodní radovánky, tak pro relaxaci. Součástí bazénu je také impozantní románské schodiště s relaxačními zónami, kde si může odpočinout celá rodina. Bazén je svými rozměry jako stvořený pro malé a středně velké zahrady. 

od 68 000 Kč bez DPH

 • Celkový rozměr

  6,1 x 3,44 m

 • Vnitřní rozměr
  bez schodiště

  4,4 x 3,25 m

 • Hloubka

  1,3 m

 • Objem vody

  18 m3

 • Váha bazénu

  330 kg

Popis bazénu

Jednou z výhod bazénu Marcus je gelový, extra odolný povrch.  Tento typ bazénového povrchu je odolný vůči UV záření i bazénové chemii. Naše třicetiletá zkušenost z vývoje, výroby a instalací říká, že sklolaminátové bazény Krajča Vám vydrží desítky let bez jakýchkoli starostí.

Protože je bazén vyroben z jednoho kusu laminátu, není svařovaný ani jinak lepený, má absolutě hladké, prakticky bezúdržbové stěny. Při výrobě bazén vyztužujeme speciální rohoží a v límci navíc ocelovými jekly. Tato zpevnění mají zásadní vliv na životnost a tvarovou stálost bazénu a samozřejmě usnadňují jeho instalaci.  

Další výhodou našich bazénů je praktický 10 cm široký bazénový límec.  Kdo jednou usazoval bazén, ví, jak velkou výhodou ukončení do límce je. Snadno pod něj podsunete jakoukoli dlažbu či dřevoplastová WPC prkna a tím ušetříte za dodatečné stavební práce. 

Bazén je vyroben z jednoho kusu. Nenajdete na něm tedy žádné svary, napojení nebo lepené části, které by mohly do budoucna prasknout. Díky zaobleným hranám se na bazénu nedrží téměř žádné nečistoty, takže se snadno udržuje a má vysokou mechanickou i chemickou odolnost.

Těleso bazénu má integrováno velkorysé románské schodiště na vnější straně bazénu. Získáte tak 4,5 m čisté délky na plavání a vodní radovánky, zatímco na schůdkách zbytek rodiny odpočívá. Pro Vaši jistotu je schodiště opatřeno protiskluzovou úpravou.

Bazén Marcus si skutečně užijí zejména rodiny s menšími dětmi, pro které je svou hloubkou bezpečnější. A až děti zaženete po mnoha hodinách vodních radovánek spát, doporučujeme zapnout stylové osvětlení, nalít si do sklenky šampaňské a relaxovat pod noční oblohou. 

Zásadní výhodou sklolaminátových bazénů je jejich životnost. Laminát vydrží desítky let. Důkazem jsou naše první bazény stavěné před 30 lety, které jsou stále plně funkční.

Bazény Krajča mohou být instalovány jak v interiéru, tak v exteriéru.  Pokud je zastřešíte, opět si o něco usnadníte údržbu bazénu. Samozřejmostí je široká škála doplňkových technologií. Instalace protiproudu, romantického osvětlení či automatické úpravy solinátorem Váš bazén povýší na ještě luxusnější úroveň. 

Spočítejte si cenu!

Zajímá Vás, kolik zaplatíte za bazén + kompletní příslušenství, dopravu a montáž?

Spočítej si cenu

Výhody bazénu Marcus

 • Snadná a rychlá instalace
 • Žádné svary, ostré hrany ani napojení
 • Vhodný i pro slanou vodu
 • Velkorysá relaxaní zóna
 • Laminátový bazén Vám vydrží desítky let
 • Bazény Krajča jsou vhodné do exteriéru i interiéru

Ke stažení

Výkopové a přípravné práce pro instalaci bazénu Marcus (pdf)

 

 

3 varianty barevného provedení za jednu cenu

Co je to osmóza
a Jak jí předcházíme?

Osmóza způsobuje u nekvalitních bazénů povrchovou vadu, kterou znáte jako „bazénové puchýřky“. Nikdo samozřejmě stovky drobných boulí na vnitřní stěně svého bazénu nechce. Navíc kromě nevzhlednosti bazénové puchýřky časem způsobí odlupování svrchní vrstvy bazénu. Tímto neduhem trpí především nekvalitní laminátové bazény, kterým chybí zásadní bariérové ochrany, anebo bazény, při jejichž výrobě byly použity nekvalitní složky anebo nebyly dodrženy výrobní postupy. Ze svého bezúdržbového bazénu se jistě chcete těšit několik desítek let, a ne se po dvou letech trápit s reklamací, broušením stěny nebo dalšími stavebními úpravami nově instalovaného bazénu.  

 

Někteří výrobci vylepšují své laminátové či keramické bazény přidáním 3D vrstvy, která při vytvoří efekt třpytivé vody. Bohužel třpytivým povrchem svého bazénu riskujete právě osmózu. Vzduchové bublinky mohou vzniknout v nanášené směsi, a jakmile se jednou bazenové puchýřky objeví, nikdy se už bazén nepodaří kvalitně opravit. Proto výběru svého sklolaminátového bazénu věnujte pečlivou pozornost. Je to investice na několik desítek let. 

Z čeho jsou složeny
LAMINÁTOVé bazény?

Naše laminátové bazény jsou vyrobeny z 6–11 mm silného sklolaminátu a opatřeny několika ochranami proti osmóze.

 • 1
  První a nejdůležitější vrstvou je transparentní GelCoat, který se aplikuje na formu (neboli kopyto) budoucího  bazénu. Ten určuje vzhled a barvu bazénu. Účelem této vrstvy je 100% nepropustnost vody a ochrana proti chemikáliím a UV záření.
 • 2
  Druhá vrstva BarrierCoat tvoří základní ochranu proti osmóze a bublinkám na skeletu bazénu.
 • 3
  Třetí vrstva je zpevňující speciální vinylesterová pryskyřice (Epoxy Vinylester Barier Coat), která nedovolí žádné mechanické ani chemické poškození bazénu.
 • 4
  Čtvrtá vrstva je odpovědná za dlouholetou životnost bazénu. Tvoří ji několik vrstev skleněné rohože a pryskyřice. Sklolaminátová  rohož zesiluje celou konstrukci bazénu. Navíc se laminuje další základová ochranná vrstva proti osmóze. Používá se vinylester + skelné vlákno práškové 100g/m². Dále se laminuje v 6 vrstvách isoftalová pryskyřice + skelné vlákno 375g/m².
 • 5
  Pátá vrstva je složena z vertikálních a horizontálních ocelových výztuh – jeklů – o velikosti 60 x 20 mm, které zpevňují bazénový límec a současně zesilují celkovou pevnost a tuhost bazénu. Výztužení ocelovými jekly zajišťuje, že bazén rychleji a pohodlněji zabudujete do terénu. Ukončení laminátového bazénu do límce Vám navíc ušetří další náklady za lemovou dlažbu a stavební práce. 
 • 6
  Šestá vrstva v podobě finálního ochranného nátěru TopCoat zabraňuje nasákávání bazénového korpusu, a tím účinně zamezuje vzniku bazénových puchýřků kvůli osmóze. 
 • 7
  Sedmou vstvu tvoří  zateplení XPS polystyrenem. Bazénové zateplení není nezbytné a někteří zákazníci na něm chtějí ušetřit. Na základě našich 30 let zkušeností Vám je však rozhodně doporučujeme. Zateplením bazénu předcházíte zbytečnému ochlazování vody, prodlužujete koupací sezonu a především dlouhodobě ušetříte za energie vynaložené na ohřev vody.
 •  

 

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539