Jaké zvolit osvětlení bazénu?

Bazén na vlastní zahradě je symbolem pohody a odpočinku. Ve dne v něm řádí děti či dospělý trénuje fyzičku v protiproudu, ale večer chcete se skleničkou v ruce koukat z tiše bublající teplé vody na hvězdy. Světla vytvářejí atmosféru a to platí i pro bazénové osvětlení. Proto je potřeba včas myslet na to, že alespoň jedno světlo by měl mít každý bazén. I zde platí, že je třeba myslet dopředu. Pokud se světlo nezabuduje do korpusu bazénu již při výstavbě, později už to není možné. 

Pro osvětlení bazénu nabízíme buď klasický halogen anebo technologii LED. Halogenové světlo má výkon 300 W a je mezi zákazníky nejoblíbenější pro svoji jednoduchost, světelný tok a barvu (teplejší žlutá). Halogenové světlo je i levnější.  Pokud ovšem máte rádi různé barevné symfonie, máme pro Vás vícebarevné LED světlo, u něhož můžete volit různé barvy.

Jak halogen, tak LED světla nabízíme včetně nezbytného bezpečnostního transformátoru, abyste měli hned pro začátek všechny informace. Žádné dodatečné příplatky za instalaci či vícepráce u Krajči nehrozí. Jednáme s Vámi vždy otevřeně. Osvětlení bazénu je doplňková záležitost a záleží jen na vás, zda si je pořídíte. Na výběr jsou dnes především tyto tři systémy:

Halogenové osvětlení

Přes všechen technologický vývoj je stále nejrozšířenějším halogenové osvětlení. Je pravda, že má nejvyšší spotřebu, a to až 300 W na jedno světlo. Ale na druhou stranu má nejlevnější pořizovací cenu. Přestože se mnoho prodejců snaží své zákazníky přesvědčit o úsporách LED světel, je návratnost „ledek“ stále velmi dlouhá, a to 15–20 let. Oproti LED osvětlení je velkou výhodou halogenového teplota světla, halogeny vydávají příjemné teple žluté světlo, které večer nepřebíjí tmu, ale vytváří harmonickou atmosféru plnou romantiky. Halogenové osvětlení je příkladem, že levný může být lepší.

Bílé LED světlo

LED světla jsou v provozu velmi úsporná. Přestože však se jejich cena kontinuálně snižuje, jsou oproti halogenovým světlům stále dosti drahá a mají nižší svítivost. Přejete-li si dosáhnout stejné svítivosti jako halogen, čekají Vás neúměrně vyšší náklady na pořízení. Někteří zákazníci volí bílá LED světla, protože se jim líbí studené a ostřejší světlo. Dlouhodobě LED osvětlení šetří oproti halogenovému řešení 85–90 % provozních nákladů na osvětlení bazénu.

Barevné LED světlo

Stejně jako u bílých LED diod se v případě barevných LED světel nedá hovořit o ekonomicky výhodnější variantě. Ale oproti bílým „ledkám“ mají jednu podstatnou výhodu: volíte si, jakou barvou se Váš bazén rozsvítí a klidně to může být každý den jiná. Barevná světla LED pobaví děti a obvykle okouzlí každou návštěvu. Skvělá volba pro večírky a party.

Opět platí, že LED světla šetří až 85–90 % provozních nákladů oproti halogenovému řešení. Můžete si vybrat z 16 různých režimů mixovaných barev, které kontrolujete spínačem nebo dálkovým ovladačem.

Váháte-li nad budoucí údržbou bazénového osvětlení, nemusíte si dělat starosti. Poškozenou žárovku lze ve většině bazénových světel vyměnit, aniž byste museli odpouštět vodu. Kvalitní bazénová světla jsou osazená ve vodotěsném pouzdře a samotná žárovka ještě ve vodotěsné kapse. Tu lze na prodlouženém kabelu vyndat nad hladinu a žárovku snadno vyměnit.

RGB LED osvětlení bazénu včetně příslušenství

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539