Protiproud ve vašem bazénu

Protiproud je vodní atrakce, která povýší koupání v bazénu na mnohem vyšší úroveň. Protiproud Vám umožní pohodlně si zaplavat i v malém bazénu, protože díky němu můžete kondičně plavat na ploše několika málo metrů ve vlastním bazénu. Princip protiproudu je jednoduchý: voda je hnána přes čerpadlo do trysek a ty ji chrlí proti plavci. Záleží na síle výkonu, zda vám protiproud zcela znemožní pohyb kupředu a plavete na jednom místě anebo při mírném výkonu zpestří dětské vodní radovánky.

Trysky protiproudu lze nasměrovat podle potřeb každého plavce. Protože protiproud umí vytvořit značné množství bublinek, získáte současně nesmírně příjemný relaxační prvek.  Bublinky protiproudu ocení kondiční sportovci, kterým umožní systematické zvyšování fyzičky na vlastní zahradě. Ještě mnohem víc než závodní plavci milují protiproud děti, které se mohutným proudem vody a vzduchu rády nechávají nést, zatímco dospělý si dopřává masáž bolavých zad.

Vestavěný nebo závěsný protiproud?

V případě, že plánujete zapuštěný bazén, počítejte už při přípravných stavebních pracích s instalací protiproudu. Pokud byste na to nemysleli hned zpočátku, budete si muset dodatečně koupit závěsný protiproud, který bývá podstatně dražší. O protiproudu přemýšlejte v okamžiku, kdy se rozhodujete pro samotný bazén, protože současným pořízením protiproudu možná dojdete k závěru, že Vám stačí menší bazén.

Výhodou vestavěného protiproudu je zapuštění do země, takže nepřekáží ani pohledově neruší pohled na bazén.  Avšak už při stavbě bazénu je nutno vybudovat speciální strojovnu – šachtu, která bude těsně přiléhat k vaně bazénu. Pro čerpadlo musíte vybudovat i samostatný elektrický okruh. Zabudovaný protiproud sestává z výkonného čerpadla, spojovacích armatur, uzavíracích ventilů, pneumatického tlačítka ke spínání protiproudu, přisávání vzduchu a elektropneumatického ovládání.

Bazénový protiproud Brilix

Vestavné protiproudé zařízení Brilix Elegance 70

Do nadzemního bazénu je vhodnější spíše závěsný protiproud, který není problém namontovat dodatečně. Většina těchto protiproudů je vybavena zabudovaným osvětlením, koupání pod hvězdami dodají ještě romantičtější atmosféru.

Jak silný protiproud vybrat?

Nejsilnější protiproudy s průtokem nad 100 m³/hod jsou vhodné pro profesionální plavce. Mívají často dvě trysky, případně i dvoumotorovou konstrukci. Doporučujeme je především, máte-li doma sportovce, který dlouhodobě pracuje na zlepšení své kondice.  Díky silnému protiproudu ušetříte čas i peníze za dojíždění a vstupné do veřejných bazénů.

Pro rekreační a kondiční plavání Vám stačí průtok od 70 m³/hod. Tyto protiproudy jsou zlatou střední cestou do rodinných bazénů. Nižší výkony jsou určeny vyloženě pro děti, případně pro malé nadzemní bazény. 

Jak náročná je údržba protiproudu?

Dvakrát ročně doporučujeme nechat protiproud zkontrolovat. U vestavných protiproudů se vzhledem k jejich složité technologii určitě vyplatí ponechat servis na odborné firmě, která po sezoně zařízení prohlédne, vyčistí a před zazimováním bazénu vodní soustavu vypustí. U závěsných protiproudů stačí, když je na konci sezony odmontujete, zbavíte povrch nečistot, nechat vyschnout a schováte na jaro.

Jaké protiproudy nabízíme?

V nabídce máme několik typů vestavných protiproudů. Nejžádanějšími bývají protiproudy značky Brilix, které nabízejí několik úrovní výkonů za solidní cenu. Nejprodávanějším typem protiproudu pro dětské radovánky a kondiční plavání je Brilix Elegance 70m3/hod 2,2kW 400V a pro zdatnější plavce doporučujeme protiproud A-JET 92 m³/hod 4,1kW 400V. Můžeme Vám také dodat cenově výhodné protiproudy Brilix Elegance v silnějších variantách - 80 a 95 m³/hod.

Laminátové bazény Krajča

Zavolejte nám!

Poradíme Vám s výběrem bazénu, vhodného bazénového příslušenství i zastřešení.

Nebojte se nás zeptat na cokoli, co Vás zajímá.

Volejte bazénového specialistu

+420 603 864 539